تبلیغات
بهداشت تخصصی و سلامت

بهداشت تخصصی و سلامت
بهداشت،درمان،سلامتی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
در مورد کدام مشکل بهداشت میخواهید اطلاعات داشته باشید (در صورتیکه پاسخ سایر است در بخش تماس با ما پیام خود را بگذارید)


اهمیت امور جنسی و لزوم اطلاع آن از رموز آن

 

غریزه جنسی چیست ؟

            کلیه هیجاناتی را که هدف طبیعی آنها تولید نسل است غریزه جنسی می نامیم. مثلا هیجانی که سبب تظاعر خود نمایی آدمی شود برای تولید مثل نیست ولی چون نتیجتاٌ به تحریک غریزه جنسی و تولید مثل منتهی می شود باید جنسی نامید و به همین طریق بوسیدن و تحریک کردن اعضای تناسلی از این دسته غرائز هستند.

            تحریفات مختلف مثل لواط یا با خود ور رفتن وجزوی از خود و اگزیبیستون هیچ کدام به تولید مثل منتهی نمی شود در حالی که بی دلیل آنها را تمایلات غریزه جنسی نامیده اند. دلیل نام گذاری چیست؟

            دلیل این نام گذاری این است که هیجاناتشان از راه تحریک دستگاه تناسلی و خودنمائی و سایر حالات آن به تولید نسل می شود.

            نام تحریف فقط بدین دلیل به آنها داده اند که آنها از هدف خود دور شده و به اشیاء غیر عادی دل بستگی یافته اند در حقیقت آنها را تحریفات جنسی نیز نامیده اند.

            غریزه جنسی ممکن است از نقطه نظر ارتباط با منظور های خاص خود و یا به صورت یک هیجان نگریسته شود. به تدریج که رو به رشد می رود از مراحل مختلف می گذرد و در دوران های مختلف زندگی به مقاصد مختلف بستگی پیدا می کند.

            در دوران کودکی عشق فقط متوجه وجود خود آدمی مثل کامجوئی از خود است و گاهی نیز مدت ها بذان صورت باقی می ماند. عدت به جلق و سایر کامجوئی از وجود خود که آن را می توان مقاربت با خود نیز نامید در حقیقت مثل این است که آدمی با خودش عشق می ورزد و بدین دلیل است که از نظر روانی و اخلاقی زیان آور است.

            کامجوئی از همجنسان خود به حالت طبیعی، یعنی عشق اختصاصی جوشش با همسنان خود مخصوص دوران 13-14 سالگی است و عادی شمرده می شود به شرطی که منحصر به شخص یا دسته مخصوصی نباشد و کامج.ئی از جنس مخالف و یا عشق ورزیدن با او مخصوص دوران بعدی یعنی مخصوص دوارن بلوغ کامل است و تک همسری مخصوص بزرگ سالان است. هر یک از دوران های اولیه ممکن است بجا بماند و مداومت داشته باشد تا آنجا که غریزه جنسی معمولی زندگی را حذف کند و آنرا به سوی تحریف بکشاند.

            برای تصعید غریزه جنسی لازمست تمام دوران های مختلف رشد آنرا در نظر گرفت. مثلا کامجویی از خود امکان دارد از دوران کودکی به صورت میل عادی و سالمی دوام یابد و کودک بخواهد خود را دوست داشتنی و مورد توجه سایرین نشان دهد، کامجوئی از نوع مخصوص دوران بلوغ است و امکان دارد به صورت عادی تصعید شودو به همکاری صادقانه با همجنسان خود منتهی شود، تمایل به تک همسری ممکن است به صداقت کامل و عشق حقیقی برای یک هدف عالی منجر شود.

            روی هم رفته اگر غریزه جنسی را نه تنها از نظر منظور اصلی بلکه از نظر هیجاناتش بنگریم خواهیم دید که عده زیادی از هیجانات بدان منتهی می شود.

            مثلا خود نمائی و اشتیاق شدید جلب توجه دیگران، خودخواهی که مخصوص مردان ریاست طلب است، عشوه گری و حس اطاعت که تقریبا مخصوص زنان است، هیجانات اولیه که برای داشتن فرزند به وجود می آید و به غرائز تناسلی بستگی دارد، غریزه مادری که برای مراقبت و پرورش نوزاد ایجاد می شود همیشه با غرئز جنسی ارتباط دارد.

            تصعید غریزه جنسی عبارت از هدایت هر یک از این هیجانات به سوی هدف بالا تر است.

            ولی از آن جا که رشد  این هیجانات در در افراد، مختلف است باید دقت کرد و تصعید متناسب و مکفی را در نظر گرفت. یبعنی تجسم کرد در هر فرد کدام یک از این هیجانات قویتر است، آن را به سوی هدف مخصوص طوری تصعید کرد که بتوان رشد کامل بیابد. در یکی عشق به تحسین و تمجید قوی تر است باید آن را به سوی میل کامل برای انجام کار های نیک تصعید کرد. در دیگری که هیجان خلاقان موجود است باید آنرا به سوی به سوی کار های اختراعی و اکتشافی تصعید کرد.
اهمیت امور جنسی و لزوم اطلاع از رموز آن[Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/]

 

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

از خوانندگان خواهشمندیم كه با نظرات خود ما را یاری فرمایند

بـــا تـشـــکر مــدیـــریت وبلاگ
www.yeldez198@yahoo.com
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

كد ماوس.


CheckBrowser()Online User

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


کد گالری

//////////////////////////////////// //////////////////////////////////// !-- Begin Translator Code --> مترجم وبلاگ rotbe sanj /////////
بک لینک طراحی سایت